[page_title]
[page_title]

Snackholidays: Atıştırmalık Bir Yere Gitmek

Havacılık sektörüyle ilgilenen biri değilimdir. Yani o kadar ağır şeylerin uçabiliyor olmaları bile beni çok enterese etmiyor açıkçsası. (Arabaların uçamıyor olmalarına ise sinir oluyorum. Yıl 2015 be kardeşim!) Benim ilgilendiğim şeyler fikirler ve fikirlere yerçekimi işlemez!

Fransız düşük ücretli (low budget yani) havayolu firması Transavia yeni bir işe kalkışmış. İsmi #SnackHolidays. Ben çok beğendim. Fikir temiz, iş temiz ve kolay. Anlamak için kendini yormuyorsun -ki havayolunun yapmak istediği de tam olarak bu zaten. Marketten cips alır gibi uçak bileti al, hemen haftasonu git Barcelona’ya eğlen geri dön. Atıştırmalık haftasonu tatili gerçekten de.

Snackholidays sistemi şöyle çalışıyor;
Bakkala markete gidiyorsun. Üzerinde farklı şehirler olan farklı farklı ürünlerden istediğini alıyosun. Pakettekileri yedin içinden kod çıktı, paketin üstündeki QR kodu okutup kodu giriyorsun ve 35 Euro’ya bileti alyorsun. Hiç uğraşmıyorsun bile! (Adamlar öyle diyor en azından bilemiyoruz kullanmadığımız için.)

Bu kampanyada Carrefour ve Selecta gibi Fransa’nın devleriyle iş birliğine gitmişler. (Burada reklam veren Fransa’nın havayolu deviyiz demek istemiş.)

Bu arada Tranavia’nın kurumsal kimliği de çok hoşuma gitti. Havayolu şirketi ağırlığından uzak, daha materyal, daha bizden, daha candan! (Nasıl oluyorsa artık.)

İyi seyirler;

0.00 ortalama puan (0% score) - 0 değerlendirme