[page_title]
[page_title]

Maylo: Güzel Ünlü Kullanımı, Alırım Bir Yaprak

Geçenlerde Türk Reklamcılığında Ünlü Kullanımı ile ilgili bir şeyler söylemiştim ve o yazının sonunda Ricky Gervais ile yapılan reklamları nasıl da beğendiğime de değinmiştim. Merak edenler için o yazıyı da okumalarını tavsiye ederim. Ünlü kullanımı ile ilgili fikirlerimi daha rahat anlatan bir yazıdır o. Gelelim bu yazının konusu olan Maylo Kağıt’a. Geçtiğimiz günlerde Huysuz Virjin’li kampanyasıyla girdi ortama ve epey de güldürdü. (Ben şahsen güldüm.) Bence ünlü kullanımı konusunda da ders niteliğinde bir iş yaptı. Bunu şahane fikirleriyle, inanılmaz prodüksiyonuyla, devasa bütçesiyle ya da agresif kampanyasıyla başarmadı. Bunu, olabilecek en iyi ünlü tercihini yaparak başardı.

Marka konumlandırması (beyaz yakalı detected!) ve söylemi sahici hatta kendi deyimleriyle harbi olan bu yeni tuvalet kağıdı Maylo, bence bu harbi tuvalet kağıdı konseptini Huysuz Virjin’le birleştirmekle mükemmel bir seçim yapmış. Akıllarındakini ancak bu kadar net anlatabilirlerdi. Ben de olsam Huysuz Virjin’i oynatmak isterdim bu söylemde bir kampanya hazırlasam.

Kampanya aslında tek başına reklam filmlerinden oluşmuyor, sergiledikleri harbici tavır sosyal medya hesaplarında da var. Fakat sosyal medyada görseller sanki biraz hafif kalmış. Biraz ucuz gözüküyorlar. Metinler, espriler biraz zorlama gibi geldi bana açıkçası. Bilinçli bir tercih midir bilmiyorum; ama bilinçli bir tercih olduğunu belli eden bir emare de göremedim. Reklam filmlerindeki herkes yapıyor biz de yapalım dedik fikrini de göstermeleri gerekirdi sanki. “Herkesin bir facebook sayfası vardı, biz de açalım dedik” gibi bir durumu da sosyal medya için yapıp harbiliklerini daha da artırabilirlerdi bence. ( Paylaşımlarınız ile ilgili de fikirlerim yok değil bana ulaşın Maylo 🙂 )

Bir de şu var ki “ma ma ma maylo” inanılmaz derecede “mo mo mo molfix” olmuş.

M.A.R.K.A.‘dan çıkan bu güzel işi izleyelim efendim;

0.00 ortalama puan (0% score) - 0 değerlendirme
0 Comments

No Comment.