Land Rover’dan Derin Bağlantılar

Land Rover Amerika yeni bir kampanya başlattı. İsmiyse “Deeper Connection.” Bunu Türkçe’ye direkt çevirirsek “Derin Bağlantı” anlamına geliyor; fakat bizde derin bağlantı dendi mi akla hemen yeraltı dünyasından bağlantılar gelse de Land Rover daha da derine iniyor ve doğa ile aslında düşündüğümüzden daha kuvvetli bir bağa sahip olduğumuzu göstermeye çalışıyor. Bu sebeple de insan ve fil, orangutan, sırtlan ve kurbağa derilerini birbirleri ile karşılaştırıyor.

Yaratıcı ekip kampanyanın ana fikrini “Land Rover, yıllardan beri maceracı ruhun, kalitenin ve uçlarda tasarımın adı oldu. Biz de insan ve doğayı tekrar birleştirerek bu ruhu yeniden ortaya çıkartmak istedik. Bu kampanyada insan ve doğanın düşündüklerinden daha da çok birbirine benzediğini gösteriyoruz. Tek yapmanız gereken dışarı çıkmak ve kendinizi görmek. Dışarı çıkın ve derin bir bağlantı bulun.” şeklinde açıklıyor. Ortaya çıkardıkları iş gerçekten de hiç alakası olmayan iki türdeki (orangutan ve insan arasındaki akrabalığı ayrı bir yerde tutmak gerek tabi) canlının benzerliklerini gösteriyor. Fakat bu benzerlik öyle ahım şahım da değil açıkçası. Fikir ve altında yatan gayet dolu olsa da görseller bu dolu dolu fikrin altında biraz olsun ezilmiş gibi duruyor.

Behance sayfasından çalışmanın orijinal fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

 

land rover deep connection land rover deep connection land rover deep connection land rover deep connection

Yazan /

[email protected]

Kafa kağıdımda doğum tarihim 1 haziran olsa da, annemin verdiği bilgilere dayanarak söylüyorum ki Mayıs ayının 29.günü, beş buçuk kilo ağırlığında, Sakarya ilinin şirin mi şirin Karasu ilçesinde dünyaya gelmişim.