[page_title]
[page_title]

Metro İstanbul Logosu Yenilendi

Evet, ülkenin en iyi tasarlanmış logolarından biri olan Metro İstanbul logosu değişti. Dünyanın en gereksiz, hareketiydi bence. Hele ki üstüne hiçbir şey katmayıp aksine aşağı çekiyorsan bence hiç yapmayın bu işi arkadaş!

Türkiye’de logo mevzuları son birkaç yıldır epeyce sıkıntılı. Flat trendinden sonra markalarda anlamsız bir logo yenileme sevdası çıkmıştı ortaya. İğrenç logolar çıktı piyasaya. Sonra neyse bir düzelir gibi oldu; ama baktık ki onlar da çakma mal! Avea’dan başlayan çakma dalgasını durduramıyoruz. Önüne gelen (gerçi bu çakmaların %90’ı aynı ajanstan çıkıyor ne hikmetse) çakıyor. Utanmadan arlanmadan yapıyorlar.

 

metro istanbul logosu

 

Gelelim yeni Metro İstanbul logosuna; yeni logo kötü değil. Güzel bir logo. Çünkü kötü olsa aynı minvalde logoyu Sofia Metrosu da kullanmazdı mesela. E iyi de metroyu da “M” harfi ve aşağıda olmasından kaynaklı “Aşağı Ok” ile gösteremeyecek miyiz yani illa çakma mı olacak yani diye sorabilir insanlar; e iyi de bu saydıkların zaten eski logoda vardı. Belki de bu anlamda ilk senin logon vardı. Dünya metroları arasında da en afilisiydi hatta eski logo. Bütün ülke birleşebilirdik bu logonun güzel olduğunda. Birlik beraberliğimizi sağlayabilirdi resmen öyle güzel logoydu.

 

metro istanbul logosu

 

Sonuç

Bence yeni bir logoya hiç gerek yoktu. Eğer gerek vardıysa da bu şekilde bir logoya gerek yoktu. Nasıl bir logo olmalı diye sorarsanız da eski logo gibi olmalıydı bu kadar netim bu konuda.

Google’a “M Letter Logo” ya da “M Arrow Logo” yazınca karşılaşabileceğiniz logolar bunlar. Hatta gerçekten de seçilmeyen logoları görmek isterseniz bunları aratın internette. Seçilen logo buysa kuvvetle muhtemel seçilmeyenler de oradadır.

Şimdi sizleri arama yaparak bulduğum logolar ile başbaşa bırakıyorum;

metro istanbul logosu

 

metro istanbul logosu

 

metro istanbul logosu

0.00 ortalama puan (0% score) - 0 değerlendirme
0 Comments

No Comment.