[page_title]
[page_title]

Duracell: Noel Savaşları

duracell-star-wars-girl

Reklam sektöründe özel gün dendi mi akan sular durur. O özel gün için markalar en özel şeyi ben yapmalıyım diye düşünürler. (Ne gerek varsa halbuki) Bütün yıl olabildiğince bütçe düşürmeye çalışan firmalar bile açar kesenin ağzını.

Anneler günüyse mesela illa ki duygusal bir şeyler olsun, babalar gününde baba bir reklam lazım, bayramda seyranda ver acıklı empatik reklamı… Mesele bu şekilde ilerliyor işte.

Yeni yıl geldiğinde ise işler biraz değişiyor. Bizde Noel diye bir durum olmadığı için bizimkiler yeni yıla çok yüklenemiyorlar. Genelde “Yeni Yıl Kampanyası” yapıp geçiştiriyorlar durumu.

Ecnebi firmalar böyle yapmıyor tabi. Noel’i (ya da Christmas, Xmas her ne derseniz artık) gördükleri an Ramazan Bayramı görmüş çikolata firması gibi asılıyorlar reklama! Bir de bu sene Noel öncesi bir Star Wars dalgası da var ki bu da işin kaymağı oldu. (Star Wars sadece lisanslamadan filan bütçeyi kotarmıştır bence.)

Duracell‘de Star Wars dalgasını kaçırmak istememiş ve noel ile birleştirip ortaya güzel görünen bir iş çıkartmış. Zaten yıllardan beridir internette gezinen bir ışın kılıcı ve duracell gücü geyiği var. Buraya da güzel olmuş bu haliyle. İşin özü aslında bir nevi Star Wars’a da saygı duruşu. Çünkü işin mottosu “Hayal etmenin gücünü asla küçümsemeyin!” George Lucas’ın zamanında hayal ettiği uzay çiftçisinin yaşadıkları, bugün dünyanın en büyük hayali evrenlerinden biri haline gelmiş olması “hayalgücünün gücü”nün kanıtı.

İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=YBh0hgP8wWk

0.00 ortalama puan (0% score) - 0 değerlendirme